Obszerne wprowadzenie w zagadnienia związane z kosztorysowaniem, zestawy ćwiczeń dla kosztorysantów, uczniów i studentów oraz profesjonalne oprogramowanie do kosztorysowania – wszystko w cenie książki.

Skrypt przeznaczony jest dla osób stawiających pierwsze kroki w kosztorysowaniu, studentów wyższych uczelni, uczniów szkół średnich o profilu technicznym, przygotowujących się do egzaminu BUD.14., BUD.15., BUD.25. Został opracowany na bazie wieloletnich doświadczeń dydaktycznych i praktycznych ekspertów Stowarzyszenia Kosztorysantów Budowlanych, Inspektorów Nadzoru Budowlanego oraz nauczycieli akademickich, z którymi od ponad dwudziestu lat współpracuje firma Koprinet.

Celem niniejszego opracowania jest przybliżenie zagadnień związanych z kalkulowaniem kosztów na roboty budowlane. Skrypt składa się z siedmiu rozdziałów, w których omówiono m.in.:

  • rodzaje kosztorysów ze względu na ich przeznaczenie i podmiot, dla którego są sporządzane,
  • przepisy prawne regulujące proces kosztorysowania,
  • podstawowe zasady przedmiarowania,
  • sposób ustalania cen dla odpowiednich jednostkowych nakładów rzeczowych oraz innych kosztów niż te, które są bezpośrednio związane z produkcją,
  • formuły liczenia, na podstawie których można sporządzić kosztorys metodą szczegółową lub uproszczoną.

Podsumowaniem jest rozdział, w którym podano rozwiązanie przykładowego problemu związanego z oszacowaniem kosztu robót budowlanych (wykończenie kuchni i łazienki). Poszczególne rozdziały zaopatrzono w stosowne przykłady oraz zadania do samodzielnego rozwiązania.

W suplemencie, dołączonym do skryptu, zamieszczono test sprawdzający zdobytą wiedzę teoretyczną. Umiejętność tworzenia przedmiarów i kosztorysów można zweryfikować dzięki wykonaniu zadania praktycznego, przygotowanego zgodnie ze standardami egzaminów zawodowych.

Cena za sztukę* Koszt przesyłki Forma dostawy
39,00 zł 11,00 zł kurier

*Wszystkie ceny brutto, zawierają podatek VAT 5%

Do ceny skryptu należy doliczyć koszt przesyłki. Podany koszt dotyczy wyłącznie przesyłki na terenie Polski.

Skrypt wyślemy po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie.

Dane do przelewu:

Santander Bank Polska
51 1090 1711 0000 0001 1988 2818

Większe ilości dla szkół i hurtowni wyceniamy indywidualnie.

 

 

Skrypt z ćwiczeniami do kosztorysowania